Oteller de, iş merkezlerin de, restoran girişlerin de, kokteyl ve parti mekânların da zeminlerin parlak görünmesi insanların kaliteli bir ortama geldiğinin göstergesi olmaktadır. Firmamız Epoksi zemin kaplama yöntemi ile zemin üzerine yeni bir katman eklenerek parlak görünüm sağlandığını ancak bu ek katman zamanla parlaklığını kaybettiğini ve en fazla beş yıl kullanılabildiğini vurgulamaktadır.

Hem maliyet hem de görünüm açısından işletmelerin tercih etmediği bu zemin işlemi yerine zemin parlatma işlemi uygun görülmektedir. Zemin üzerine parlatma işlemi direk uygulanarak hem sağlam ve dayanıklı olması sağlanmakta hem de işletmelerin tercihine göre parlak, yarı parlak ve ya ayna parlaklığı seçeneklerinden biri gerçekleştirilmektedir. Belirli aşamalardan geçirilerek zeminin daha sağlıklı hale getirilmesi ve uzun yıllar kullanılması sağlanmaktadır.

 

Firmamız yüzey silim makineleri, polisaj makineleri ile birlikte elmas bıçakların kullanıldığı zemin de betonun itici görünümü ve havasından uzaklaştırılarak, daha parlak ve daha ferah bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Beton yüzey de ilk olarak kazıma işlemi gerçekleştirilmekte ve bu işlemle zemin pürüzsüz hale getirilmektedir.

İkinci olarak honlama işlemine başlanmaktadır. Bu işlem ile pürüzsüzlük netlik kazanırken betonun iyileştirilmesi ve şekil verilmesi sağlanmaktadır. Son olarak da parlatma makineleri ile parlatma işlemi gerçekleşmektedir. Beton bu aşındırıcı işlemlerin ardından mermer ve granit görünümüne bürünmektedir. Zemin parlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra kolay temizliği de insanların işini kolaylaştırmaktadır.

 

Yüzey kaplama ve ya ek katman ile değil tamamen yüzey üzerinde işlemin gerçekleştirilmesi söz konusu olmaktadır. Beton zeminin sağlıklı hale getirilmesi ile birlikte çevre için zararlı kimyasallar içermeyen ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Hem ekonomik, hem sağlıklı hem de görsel açıdan insanların ilgisini çeken ve işletmeleri kaliteli gösteren bir uygulama olduğu bilinmektedir.

Estetik bir görünüm için güzellik salonları ve spor salonların da zemin parlatma işlemi uygulanırken firmamız zemin renklendirme işlemlerinin daha modern göründüğünü savunmaktadır. Belirli zamanlar da uygulanacak bakımlar ve temizlikler ile en az yirmi yıl kullanılmaktadır. Plazalar da oda dekorasyonu ve toplantı odası mobilyaları ile uyumlu olan zemin renkleri seçilmektedir.