Yapı Kimyasallarında Öncü Marka

 

Yapı kimyasalları, bina ve inşaat yapımında ve tamirinde yardımcı malzeme olarak kullanılan kimyasal maddelerin genel adıdır diyebiliriz. Oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunan yapı kimyasallarının bu geniş ürün yelpazesine paralel olarak oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Başka bir deyişle bir yapının tamamlanmasında ve o yapıya karakteristik özellikler kazandırmak da kullanılan ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak geçen her gün kalitesi arttırılan malzemelere yapı kimyasalları denir diyebiliriz.

 

Aslında yapılan her bina kum, demir, çimento, tuğla gibi ana maddelerden yapılır. Ancak yapımında sadece bunların kullanıldığı bir binanın tamamlanmış bir bina olduğunu söyleyemeyiz. Böyle bir bina eksik bir binadır. Yarımdır. Çünkü böyle bir binanın ne soğuğa ne güneşe ne yağmura karşı koruması vardır. Bu unsurların tamamının bir arada bulunduğu binalar tamamlanmış binadır diyebiliriz. Aksi durumdaki her bina aslında tamamlanamamış binadır diyebiliriz. Çünkü onu kullanan kişilere sorun çıkaran bir yapıda oturmayı veya o yapıyı kullanmayı kimse istemez.

Aynı binada altlı üstlü oturdukları halde ödedikleri doğalgaz faturaları arasında uçurum olan insanlara rastlamışsınızdır. İşte bu farkı ortaya çıkaran ana faktör yapı kimyasallarıdır. Yapı kimyasalları denilince akla ilk olarak ısı ve ses yalıtımı sağlayan yapı kimyasalları gelse de su yalıtımı da özellikle son dönemlerde oldukça revaçta olan yalıtım türlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gaziantep yapı kimyasalları olarak binalarınızı çevre faktörlerinden koruyan yapı uygulamaları ile yaşanılır mekânlar yaratıyoruz.

 

            Gaziantep yapı kimyasalları olarak biz binalarınızda fark yaratan, binalarınıza karakter kazandıran uygulamalarla yapı kimyasalları sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Kaliteli yapı kimyasalları ile binanızı yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyoruz. Binanızı nemden yağmurdan Gaziantep yapı kimyasalları ile koruyarak hem kendiniz için kaliteli bir yaşam alanı yaratmış hem de binalarınızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kalitemizi her geçen gün arttırmayı ve sektöre yön veren firma olma yolunda adım adım ilerleyen Gaziantep yapı kimyasalları olarak yaşamınıza ve yaşam alanlarınıza değer veriyor ve değer katıyoruz.

YAPILARINIZ İÇİN KALİTELİ DOLGU MALZEMELERİ

Evlerimizde ve işyerlerimizde rahat ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için en ince detaylara dahi önem veririz. Evlerimizde kullanacağımız mobilya ve dekorasyon ürünlerinden tutun da evlerimizin yalıtım ve sıvama gibi yapısal işlerine kadar her alanda en kaliteli malzemeyi kullanmaya özen gösteririz.

 

Gaziantep yapı kimyasalları adı verilen ürünler evlerimizde biz hissetmesek de rahat ve konforlu bir yaşam sürmemizi sağlayan en önemli unsurlardandır. Örneğin banyolarımızda ve lavabolarımızda kullanılan su yalıtım malzemeleri sayesinde evlerimiz nemden ve küften korunur. Ayrıca söz konusu su yalıtım malzemeleri kullanılmadığı zaman banyo zeminlerinde biriken sular aşağı kata geçip bize telafisi bir hayli pahalı olan sorunlar oluşturabilirler.

 

Benzer şekilde balkon, teras ve banyolarımızda kullanılan derz dolgu malzemeleri de önemli yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Derz dolgu malzemeleri yukarıda belirttiğimiz alanlardaki fayansların aralarındaki boşlukları doldurarak yağmur suyu ve diğer sıvıların sorunsuz bir şekilde su giderlerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Derz dolgusunun kullanılmadığı durumlarda suyun oluşturduğu nemden dolayı fayanslar sökülmekte ve fayans boşluklarının aralarında biriken sular evlerimizin zeminlerine zarar vermektedir.

 

            Gaziantep yapı kimyasalları firmaları evlerimiz ve işyerlerimiz için kaliteli ve uzun ömürlü yapı malzemeleri satışı yapan ve gerektiğinde bu yapı malzemelerinin ev ve işyerlerinize uygulamalarını yapan firmalardır.

 

            Gaziantep yapı kimyasalları firmaları yukarıda belirtilen ürünlere ek olarak ev ve işyerlerinizin zeminlerinin kusursuz bir görünüme sahip olması ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmaları için zemin ürünleri satışı da gerçekleştirmektedir. Özellikle işyerlerindeki beton zeminlerde en çok karşılaşılan sorun bu zeminlerin üzerinden geçen ağırlıklara dayanamayarak çatlaması ve yıpranmasıdır. Yapı malzemeleri firmalarının sizler için sunmuş olduğu beton zeminleştirici harç malzemelerini kullanarak daha kuvvetli ve daha dayanıklı beton zeminler elde edebilirsiniz.

 

Yapı malzemeleri firmaları aynı zamanda evlerimizdeki seramik ve fayansların salam ve dayanıklı olarak monte edilmeleri ve uzun yıllar boyu kullanılabilmeleri için gerekli olan kaliteli yapıştırıcı ürünlerinin teminini sağlamaktadır. Her ne kadar arka planda kaldıkları için önemsiz görünse de yapı malzemeleri ürünleri evlerimizin sağlamlığını ve dayanıklılığı konusunda en çok öneme sahip malzemelerdir. Bu nedenle yapı malzemelerinde kaliteden taviz vermeyin.

YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE LİDERLİĞE DOĞRU ADIM ADIM

Yapı kimyasallarını uzun yıllar boyunca deneyimli çalışanlarımızla sizlerle buluşturmayı başarmış bulunan kurumsal kimliğimiz kesinlikle müşteri odaklı çalışma ilkesinden taviz vermeden yapmış olduğu çalışmalarına yenisini eklemeye devam ederek hizmet vermektedir. Verdiğimiz hizmetlerimiz tamamen en iyi hizmeti sunabilmeye dönük olarak siz müşterilerimizle birlikte daha nice yıllara ulaşmayı amaç edinmekteyiz.

Gaziantep ilinde siz değerli müşterilerimize sunmuş olduğumuz yapı kimyasalları hizmetlerimiz tamamen ISO 9001 kalite yönetimi ile tescillenmiş olunup ısı yalıtımı, zemin döşemeleri, tamir ve bakım işlemleri, su yalıtım malzemeleri gibi birçok ürünleri ustalıkla sizlerle buluşturmayı amaç edinmekteyiz. Bizler işimizi Gaziantep yapı kimyasalları arasında yerini alarak ustalıkla yapmaya devam ediyor ve siz değerli müşterilerimize hem ekonomik hem de kaliteli kimyevi ürünlerin hizmetini sunmayı amaç ediniyoruz.

İşte bu kapsamda sizlere yönelik olan bu hizmetlerimiz kapsamında yine önemli olarak iç ve dış cephe boyama hizmetleri, sıvama hizmetlerini ve bunlarla ilgili temel ürünleri sizlere uzun yıllar boyunca dur durak bilmeden ulaştırmaya devam ediyoruz. Yapı sektöründe her şeyden önce daima kaliteye verdiğimiz öncelikle yanınızda yer almayı amaç edinmiş bulunarak hizmetlerimize büyük bir kararlılıkla kaldığımız yerden devam etmeyi sürdürmekte olup bütün bu çalışmalarımızda sürekli olarak ileriye yönelik olarak hizmet verme isteğimizin bir parçası olarak temel hedefimizden kesinlikle ama kesinlikle ödün vermemeye gayret göstermekteyiz.

Bütün bunlarla birlikte yine önemli olarak yapı kimyasalları denilince başta gelen 400 farklı ürün yelpazemizi de siz değerli müşterilerimize Gaziantep yapı kimyasalları kurumsal niteliği olarak en hızlı biçimde ulaştırmayı ve böylece daima ileriye dönük olarak yeniliklerle dolu gelişmeleri sizlerle buluşturmayı amaç ediniyoruz. Bununla birlikte sizlere yönelik olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerimizle sektörümüz üzerine dünyada lider konumunda yer alarak daha fazla pazarlama ağına geniş yer vermeyi amaç ediniyoruz.

İşte bu prensimiz kapsamında siz değerli müşterilerimize Gaziantep yapı kimyasalları yönelik olarak sürekli olarak çalışmalarımızı ilerletiyor ve böylece daha nitelikli ve daha tasarruflu ürünlerimizi buluşturmayı garanti ediyoruz. Bizlere Gaziantep ilinde sizlere sunmuş olduğumuz iletişim yollarımızdan ulaşabilir ve gerekli bilgileri bizlerden edinebilirsiniz.

 

BASTIĞIIZ YERLER HER ZAMAN TEMİZ OLSUN

 

Temizlik günlük hayatta kişilerin en birinci önceliği olmak zorundadır. Çünkü temizlik hem insanların sağlığı açısından hem de görüntü açısından çok önemlidir. Temiz bir ortamda çalışmıyor, yemek yemiyor, uyumuyorsanız vücudunuz zamanla isyan bayraklarını çekecektir.

Kısaca bulunduğunuz ortamın temiz olmaması durumunda vücut direncini kaybedecek ve metabolizma zamanla yıpranıp en küçük sorunda yıkılacak, hasta olacaktır. Rahatsız olan vücudunuzun rahat bir şekilde günlük hayatını sürdürmesi imkânsızdır.

Bu hem sizi olumsuz etkileyecek hem de etrafınızdaki kişileri mutsuz hale getirecektir. Bu temizlik sadece etraf temizliği değil elinizin değdiği bütün yerler, eşyalar, ürünler için geçerlidir. Temizlik en birinci önceliğiniz olmalıdır. Özellikle zemin parlatma konusunda profesyonel bir desteğe başvurmanız gerekmektedir.

Günümüzde temizlik işleri ayrı bir sektör olmakla birlikte kişiler bireysel olarak da kendi adlarında temizlik işleri almakta ve özellikle ev temizliğine gitmektedirler. Tabi ki bu kişiler küçük çapta işlemler yapmaktadır. Fakat özellikle büyük mekânlar için tek bir kişinin yapamayacağı temizlikler söz konusu olduğunda devreye temizlik Şirketleri girmektedir.
Temizlik şirketlerinde çalışan elemanların hepsi sosyal güvencesi olan kişiler ve temizlik konusunda el becerileri iyi olan kişilerdir. Bu kişiler temizlik yaparken çeşitli temizlik ürünleri ve temizlik makinaları kullanmaktadırlar. Belki temizlik bakımından kullanılan ürünler hemen hemen aynı olabilir fakat bu kullanılan ürünlerin kullanım şekli ve miktarına göre yapılan temizlik işinin kalitesi değişmektedir. Zemin parlatma işinde makina kullanıyorsunuz bu makinayı özensiz şekilde kullanırsanız temizlik ürünleri zemini yıpratacağı için zemin normal zamanından daha önce kötü hale gelecektir.

İşte bu gibi nedenlerden dolayı Mht inşaatı seçmelisiniz. İşinde uzman çalışanları, gerekli son model temizlik maddeleri ve makinaları ile Zemin Parlatma itinayla yapılır. Ayaklarınızın altı her zaman tertemiz ve göz alıcı bir parlaklıkla yapılır. Bu temizlik işi sadece görüntü olarak değil sağlığınız açısından da gereken özen gösterilmektedir.

Kullanılan ürünler sağlığınızı olumsuz şekilde etkilemesine izin verilmeyen ürünler kullanılmaktadır. Firmanın önceliği insanların sağlığıdır. Sağlığınız söz konusu ise en ince ayrıntısına kadar temizlik işlemleri itinayla devam edecektir. Önceliğimiz insanlardır.

ZEMİNLERİNİZ ŞİMDI IŞIL IŞIL

Zamanla beton zeminler, zaman aşımından, çevre koşullarından etkilenerek mat ve kötü bir görünüme bürünürler ve görünümleri oldukça kötüdür. Beton zeminlerin ilk günkü gibi parlaklığına ve güzel görünümüne ulaştırmak için özel makinelerle bir dizi işlemden geçirilmesi gerekir.

İşlemlerin uygulanmasında elmas kesiciler ve özel zemin silim cihazları ile işlemlerden geçirilip c2 malzemesi ile granit ya da mermer parlaklığı ve görünümüne ulaştırılır. Bu işlemler sayesinde elde edilen sonuçlarla mükemmel bir görünüm elde edilir. Kaplama işlemi olmadığından ve herhangi bir kimyevi madde kullanılmadığı için de çevreye herhangi bir zarar verme söz konusu değildir.

 

Daha iyi ve daha parlak zeminler elde etmek için zemin parlatma teknolojisini en iyi derecede uygulayan firmamız her geçen gün referanslarına bir yenisini daha ekleyerek hızla büyümeye devam etmektedir. Bu büyümenin de devamlı olabilmesi için firmamız bu konuda çalışmalarını son derece titizlikle yürütmektedir. Firmamız kendi alanında en kapsamlı projelere imza atmakta olup bu adımlarını güçlendirmektedir.

 

Değerli müşterilerimizin bizi seçme nedenlerini biz şu şekilde yorumluyoruz; yılların verdiği tecrübe birikimi, kaliteli işçiliğimiz, işini titizlikle yapan uzman kadromuz, en son teknolojileri kullanmamız ve referanslarımız, güvenilir ve disiplinli çalışma düzeni bunlardan sadece bir kaçıdır. Profesyonel olarak ekibimiz yapılan işi sonuna kadar takip etmekte ve varsa sorunları hızlı bir şekilde çözmektedir.

 

Yaptığımız işlerde Saha beton uygulamalarında, Yüzey sertleştirici uygulamalarda, makineli şap uygulamalarında, Beton zemin bakımında, Beton zemin kazımada, zemin parlatma uygulamasında, izolasyon, alçı sıva ve kara sıva uygulamalarında en ön plandaki düşüncemiz, bizden hizmet alan müşterilerimizin bizden mutlu ve memnun olarak ayrılmasıdır. Çünkü biliyoruz ki bizden memnun ve mutlu ayrılan tek bir müşteri bile bizim için çok önemli olup bizim yaptığımız işin bir aynası olur.

 

Zemin parlatma işinde profesyonel ekibimiz, işini kusursuz olarak yapar, en küçük memnuniyetsizliğe yer vermez. İş bitiminde müşterimizin memnuniyeti bizi daha fazla mutlu ederek, daha sonra yapacağımız işlerde bizi motive eder. Ve sonuç olarak çok kaliteli işler ortaya çıkarırız.

 

ESKİNİN KAFASI BU GÜNÜN SAĞLAM YAPISI YAPI KİMYASALLARI

Eski yıllarda insanlar yapılarında toprağı harç olarak. Taşı da harcın birleşmesiyle bir yapı malzemesi olarak kullanırlardı. Sonradan çağın gelişmesiyle ortaya toprak piketleri çıkmaya başladı. Bunlarda insanların yapılarında oldukça sağlam evlerin çıkmasına vesile oldu ve hatta hala o sağlam yapılar çoğu ilimizde kendini korumaya devam etmektedir.

Tabi bunlar eski yapılar olarak anılmaktadır. Günümüzdeki yapılar ise teknolojinin ilerlemesiyle insanoğlu doğada bulunan yapı kimyasallarını geliştirerek daha verimli yapılarda kullanmak için geliştirmişlerdir. Bunlar çimento. Demir, kum dış iç montolama malzemeleri, yapıştırıcılar, seramikler, şaplar sıvalar vb. Binlerce ürün olarak yapı malzemelerinde hayat bulmuştur. İşte bizlerde sizlerin daha verimli ve sağlam evleri olsun diye bu yapı malzemelerini üreten bir firmayız.

 

            Gaziantep yapı kimyasalları firmasının amacı uzun yıllar boyunca insanların sağlam yapılarda oturması için sağlam yapı malzemeleri üreterek sizlere sunmaktadır. Bizler bu konuda deneyimli çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelerek sizlere daha verimli işler yapmayı amaçlamış bir firmayız. Gaziantep yapı kimyasalları şirketimizde yapılarda kullanılan malzemeyi en ince ayrıntısına varana kadar incelemekte ve ayrıştırmaktadır.

Bu ayrıştırmalar sonucunda insanların zarar görmeyeceği yapı malzemeleri oluşturarak daha sağlıklı ortamlar oluşmasını amaç edinmiştir. Bizler sadece bu ürünleri piyasaya sürerek kar amacı gütmüş bir firma değiliz. Bizler aynı zamanda insan sağlığını ön planda tutarak yapılacak olan inşaatlarda en iyi yapı malzemesini üreterek olası deprem, sel ve kış soğuklarına karşı evlerinizi daha iyi korumak amacıyla yapı malzemeleri yapan bir firmayız. Bu sayede firmamız yükselişe geçmiş ve amaçlarını bu doğrultuda düzenlemiştir.

 

Gaziantep yapı kimyasalları bünyesinde oldukça malzeme çeşidi sağlayarak insanların hayallerindeki evlere sahip olmasını amaç edinerek yapı malzemesi üretmektedir. Bunun içinde çalışma arkadaşlarını yapı bölümünde ilerleme kaydetmiş ve ün salmış arkadaşlarla çalışmaktadır. Bu sayede yapı malzemelerinin en iyi sağlıklı ve sağlam olanını üreterek sizlere sunmaktadır.

Sizlerde daha sağlam evlerde oturmak ve geleceğinizi sağlam yapılardan oluşan sağlam temeller üzerine kurmak istiyorsanız bizleri seçmeniz ve iletişime geçerek fikirlerimizden yararlanmanız yeterli olacaktır. Unutmayın sağlam yapılar sağlam yapı kimyasallarından geçmektedir.

 

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZİ YAPI KİMYASALLARI

 

 

Günümüzde en hızlı şekilde gelişen sektörlerin başında İnşaat sektörü gelmektedir. Bu sektörün gelişmesine bağlı olarak bu sektörün yan sanayilerde payını almak için farklı ürünler meydana getirmişlerdir.

Bu kapsamda artık inşaat süreleri çok kısalmıştır daha önce yıllarca süren inşaatlar artık bitiş tarihi en kısa sürede tamamlanıp kullanıma hazır hale gelmektedir bunun en büyük nedenleri de kimyasalların hazır hale getirilip direk inşaat sektöründe kullanılmasıdır.

 

Gaziantep yapı kimyasalları alanında kendini kanıtlamış firmalardan biridir. Günümüzde inşaat sektöründe yer alıyorsanız inşaatınızı çok kısa sürede bitirmeniz için yapı kimyasallarına ihtiyacınız vardır. İnşaatın temelini atıldıktan sonra bütün işlemler için yapı kimyasalları gerekmektedir. İnşaatın temeli atılıp kolonlar oluşturulduktan sonra kolonların için doldurmak için kimyasalların karışımı olan hazır beton kullanılmaktadır hazır beton inşaat yapı işlemlerini hem daha kısa sürede bitirilmesine yardım etmekte hem de beton atma işi çok kolay hale getirmektedir.

Kolonların işi kolay şekilde bittikten sonra İnşaatın duvar kısımlarında yapı kimyasalı olan yutong kullanılarak hem daha hızlı oluşmasına hem de ısı bakımından daha iyi hale gelmesine yardım etmektedir. Kabataslak biten inşaatın taban kısımlarına yapı kimyasalı mozaik veya zemin kimyasalları kullanılarak zeminlerin hem daha iyi olmasını hem de daha kolay şekilde bitirilmesini sağlamaktadır.

 

Gaziantep Yapı kimyasalları İnşaatın iç dekorasyonu kısmında alçıpen, hazır köpük, kimyasal taş döşemeleri, duvar zemini için yapı kimyasalı boyalar kullanarak inşaatın hem daha kaliteli hem de görüntü bakımından daha iyi olmasını sağlamaktadır. Gaziantep yapı kimyasalları inşaatın dış cephesine ısı yalıtımı için dış cephe karışımları ve köpükler kullanılmakla birlikte görüntü olarak albenisi olması için kimyasal desenli karışımlar kullanılmaktadır.

 

İnşaatta yapı kimyasallarının kullanılması sadece inşaat süresinin kısaltılmasına değil inşaatın dayanıklılığı bakımından da çok önem arz etmektedir. İnşaatın dayanıklı ve görüntü bakımından çok güzel olması yapılan işin kalitesinin artmasında dolayısıyla fiyatların artmasına doğrudan etki edecektir. Bu hem firma olarak sizin mali açıdan yükselmenize hem de reklamınızın daha iyi olmasına neden olacaktır

 

 IŞILTILI ZEMİN

 Zemin parlatma, mekânın döşemesi olarak bulunan fayans, parke, betonların cilalanması işlemidir. Zemini parlatılmış olan mekânlar daha hoş görünmektedir. Çünkü parlaklık hem ışıltıyı arttıracak hem de mekânın atmosferini değiştirecektir.

 Zemin parlatma, modern çağımızda birçok lüks mekânın kullanmasının yanı sıra artık normal mekânlarında vazgeçilmezidir. Özellikle ticaret amaçlı kullanılan mekânların müşteri sayısını artırma gibi bir etkisi bile vardır. Mekân ne kadar ilgi çekici olursa o kadar müşteri sayısı artacaktır. İlgi çekici olması için de zemin çok önemlidir.

Zamanla oluşan kir, pas gibi etkenler yüzünden ortamı kötü gösteren zemin cilalanarak bu kötü görüntüden sıyrılabilir. Bu işlemle daha renkli, canlı, mükemmel bir görüntü elde edilir. Bu da mekânın havasını değiştirir daha temiz ve aydınlık görünmesini sağlar. Zemin parlatma bir iş olmakla birlikte belli bir emek de gerektirir.

Cilalanma dediğimiz şey kolay yapılabilen bir şey değildir. Bu işi iş olarak daha önce yapmamış insanların yapabileceği bir şey olmadığı gibi basit bir cilalama işi değildir. Bu yüzden hafife alınmamalıdır.

Diğer açıdan yaklaşırsak gereklidir de. Artık rekabet ortamının oluştuğu ekonomide bu gibi şeyler üstünlük sağlamak açısından üzerine düşülecek kadar önemlidir. Küçük farklar bile fark atmak için bazen yeterli olur. Herkes sattığı malların kapış kapış gitmesini ister öyle değil mi? Bir düğün salonunu düşünün zemin pislik ve lekeler içinde fiyatı uygun olsa bile çok önemli olan bir günü insanlar orada taçlandırmak ister mi?

Hiç sanmıyorum. Diğer tarafta fiyatı biraz pahalı olsa da zemini ışıltılı olan bir mekân tercih edilecektir. Abartı olduğu düşünülmesin. İçindeki eşyaların bile güzel görünmesi buna bağlıdır. Artık ışıltısını kaybetmiş fayansların üzerine en lüks koltukları, masaları, tezgâhları koyduğunuzu düşünün o lüks eşyalar değerini yitirmez mi? Artık bu mühim mesele üzerine düşünme vakti geldi.

 

Kalifiye personellerimiz ve teknik olarak lazım olacak tüm malzemeye sahibiz. Mekânlarınıza önem veren ve bizim gibi düşünen insanların hizmetindeyiz. Evleriniz, iş yerleriniz ve benzeri mekânlarınız bu yöntemle ilk günkü gibi olacak, daha aydınlık, daha ferah, daha temiz görünecektir. Denemekten korkmayın, pişman olmayacaksınız.

 

Yapı Kimyasallarında Kalite ve Güven

Yapı kimyasalları, binaların yapımında, ısı yalıtımı, su yalıtımı, beton sağlamlığını artırmak amaçlı olarak kullanılan birtakım yardımcı malzemelerdir. Geleneksel yöntemlerle kullanılan eski tip yapıştırıcıların yerine artık yapı kimyasalları kullanılmakta. Yapı kimyasalları su ve ısı yalıtım ürünleri, endüstriyel zemin ürünleri, tamir harçları gibi bazı gruplara ayrılır ve bu grupların da kendi içerisinde türleri vardır. Örneğin tamir harcının içerisinde; ince, kalın, hidrolik gibi çeşitler bulunmaktadır.

Yapı kimyasallarının türlerinden biri derz dolgu yapı kimyasalıdır. Bu yapı kimyasalları içerisinde fayans yapıştırıcısı, derz dolgu poliüretan dolgu gibi maddeler bulunmaktadır. Endüstriyel zemin yapı kimyasalları içerisinde ise, epoksi astar, epoksi boya, beton kür, beton cilası gibi maddeler yer almaktadır. Don önleyici yapı kimyasalları da harcın -15 dereceye kadar donmadan sertleşmesini sağlayan bir yapı kimyasalı çeşididir.

Yapı kimyasalları üretimini genel olarak 3 ana başlıkta inceleyebiliriz: Çimento kimyasalları, beton kimyasalları ve mineral kimyasalları. Bunların üretimi incelik ve çaba gerektirmektedir. Doğru maddelerin doğru miktarlarda kullanılması temel öneme sahiptir. Bu kimyasallar bu ürünler için hazırlanmış özel laboratuvarlarda üretilir ve kullanıma uygun hale getirilir.

Kullanımlarında güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken birtakım uyarılar söz konusu. Çünkü bu maddeler insanlarda tehlikeli olabilecek birtakım kimyasallar içermekte. S2 çocukların ulaşamayacağı yerde olmalı. S26 göz ile temas olduğunda mutlaka doktora başvurulmalı. S36-37-39 çalışırken uygun kıyafetler olmalı. Bunlar uyarılardan birkaçı.

Yapı kimyasalları üretimi Türkiye sınırları içerisinde her geçen gün daha da gelişmekte, malzemelerin kalitesi üretim koşulları daha da iyileşmektedir. Ülkemizde pek çok şehirde yapı kimyasalları üretimi yapılmaktadır ancak Gaziantep Yapı Kimyaslları bu alanda oldukça ileridedir diyebiliriz. Şunu da belirtmek gerekir ki diğer yapı kimyasallarından bir adım daha önde olan firmamızda kalite ve güvenin ön planda olduğunu görebilirsiniz.

Uzun yıllar boyu sektörde kalitesinden ödün vermeyen firmamız, gerek Güney Doğu Anadolu Bölgesinde  gerek Türkiye’de pek çok başarılı işe imza atmıştır. Özellikle endüstriyel zemin uygulamaları alanında kaliteli ürün, sağlam ekipman ve pek çok ildeki şantiyeleriyle sizlere uzmanlık sunmaktadır. Her geçen gün yeni başarılarla gücünü ve saygınlığını büyüten, Gaziantep Yapı Kimyasalları denildiğinde ilk akla gelen firmamızda güven ve kaliteyi uzmanlık eşliğinde uygun fiyatlarla elde edebileceksiniz.

 

 

 

 

İŞLETMELERİN PARLAYAN ZEMİNLERİ

 

 

Beton zeminlerin soğuk ve karanlık havası otel, restoran, güzellik salonu, spor salonu, alış veriş merkezleri, süpermarket ve mağazaları geri plana çekmektedir. İnsanlar gün içerisinde sıkça gittikleri mekânların ferah görünmesini ve içlerinin açılmasını istemektedirler. Çünkü kapalı mekânların basık olması rahatsız edici olmaktadır.

Firmamız zeminlerin daha parlak olması ve kaliteli görünmesi ile birlikte insanların kapalı fakat ışıl ışıl mekânlar da saatlerce gezmesini sağlamaktadır. Ufak girinti ve çıkıntılı yapısı sebebi ile zeminler iyi görünmemekte ve düzeltilmesi gerekmektedir. Düz ve keskin görünüme sahip bir zemin kolay temizlenmekte ve insan sağlığının korunmasını sağlamaktadır. Beton düzleştirilmediği takdir de temizlik sonrası kalan tozlar zemin üzerine yapışıp birikerek kirli görünüme sebep olmaktadır.

 

Sağlık, maliyet, kullanım, kalite, sağlamlık ve dayanıklılık gibi birçok sebepten dolayı zemin parlatma işleminin uygulanması gerekmektedir. Firmamız bu işlemi gerçekleştirmek için özel yüzeyler için silim makinelerini ve elmasları kullanmaktadır. Yüzey ilk olarak kazınarak zamanla oluşmuş kalıntılar, boya izleri ve kirlerden arındırılmaktadır.

Honlama işlemi ile zeminin iyileştirilip şekiller verilmesi sağlanmaktadır. Son olarak işletmelerin tercihine göre mat, yarı mat, parlak ve ayna parlaklığı seçeneklerinden biri uygulanarak parlatma işlemi son bulmaktadır. Makineler ile gerçekleştirilen aşındırma ve parlatma işlemi sonrasında elmaslar ile de zemin üzerindeki çizikler yok edilmektedir. Beton üzerine ayrı bir katman yerleştirilmeden gerçekleştirilen parlatma işlemin de zemin üzerine bir sıvı dökülerek pürüzsüzlüğün korunması ile birlikte sağlamlığı da artırılmaktadır.

 

Parlak zeminler de kayma endişesi yaşayan bireylerin rahatlığını düşünen firmamız zemin üzerine kayganlığı azaltan bir yüzey koruyucu ilave etmektedir. Beton üzerine dökülen sıvılar renkli olarak da tercih edilmektedir. Zeminin hem parlak hem de renkli görüntüsü modern çizgiye sahip mekânlar için tamamlayıcı bir unsur olmaktadır.

Zemin parlatma işlemi maliyet açısından ucuz, uzun yıllar kullanılan, kaliteli, çevre dostu bir uygulama olmaktadır. Parlatma işlemi sonrasında temizlik dışında herhangi bir cila yaptırma ve ya sürekli parlak kalmasını sağlayacak kimyasal kullanımı söz konusu olmamaktadır. Işıkların yansımasını artıran parlak zeminler tasarruf da sağlamaktadır.